Мова піде про дуже цікавий модуль usr-wifi232-t. Порекомендували мені його тут, там-же можна подивитись огляд даного модуля.
Купував модуль на ALI, в одної молодиці, по досить непогані ціні. Вона деколи дає добру скидку, треба слідкувати...
У модуля є деяка особливість, штирьовий роз'єм має крок 2,0 мм, тобто звичайний роз'єм на 2,54 мм нам не підходить. Потрібна перехідна плата. Китайці звісно її зробили і продають під гучною назвою материнська плата - Wifi400
Та ціна її навіть більша за ціну самого модуля.Тому саме час згадати свої радіолюбительські навики, і "заваяти" просту мінімальну плату самому.Особливо я не мільчив. Плата розроблена під DIP-компоненти. Зроблена плата по схемі звідси. Розміри плати 45*40мм.
Файл в форматі LAY - http://radiomanoff.at.ua/load/usr_wifi232/1-1-0-37. Прямо скажем не вершина цього "мистецтва", та всеж ідея яка має право на життя...Якщо буду робити іще одну плату обов'язково перероблю на менший розмір. А поки так. Сам модуль впаяний в плату
Якщо кому подрібно, то плата під SMD є тут .
Далі звісно ліземо в datasheet на USR WIFI232 . Перше що бачимо існують і ще "материнські плати" до ньго, судячи з усього під СOM-порт:
Розміри самого модуля Usr-WiFi232-T в дійстності не великі. Антена "виносна", йшла з ним в комплекті.
Модуль також має 3 GPIO піна, із функцією PWR, що не може не радувати...
Частина ХХХ. Підключення через СOM-порт.
Я використовував PL2303 в якості USB-COM адаптера. Підключаємо його до нашоі "материнської плати", ну і звісно до ПК.
Доволі цікавий сам процес "конекта" із модулем. Для початку відсилаємо модулю +++ , він дає відповідь а, далі на протязі 3 секунд потрібно відіслати модулю символ а, на що в разі успішного з'єднання, модуль дасть відповідь +ok. А вже після цього можна працювати з модулем, наприклад запросивши список усіх команд, командою AT+H. Чи просто запросити відгук командою АТ+, отримати відповідь +ok.
Datasheet нам рекомендує, для спілкування з модулем, використовувати кілька программ, які частково являються і COM-терміналами.
Команда AT+VER показує нам весію прошивки
Далі із цієї самої "опери" , команда AT+MID - получити ідентефікатор модуля.
Команда AT+NETP -
.................
Тут будуть поповнюватись коди, по мірі їх освоювання, оскільки цей модуль я вирішив осваювати всерйоз...
У випадку помилки при вводі команди, існують коди помилок:
-1 Невірний формат
-2 Неправильна команда
-3 Неприпустима операція із символами
-4 Невірний параметр
-5 Операція заборонена
Частина ХХI. Підключення через браузер.
По замовчуванню, на заводських налаштуваннях, підключаємось до модуля за адресою 10.10.100.254. Моя домашня мережа має IP 192.168.1.1 тому підключаюсь через WiFi-з'єднання ноутбука. По дефолту, так можна проводити настройки модуля , через веб-браузер.
Тут буде дуже доречно вмикнути обидва режими AP+STA, що я і зробив:
Ось , що в нас вийшло:
Тепер можна заходити в настройки модуля , із браузера, через адресу 192.168.1.4 . Це потрібно , коли наприклад ( як в мому випадку комп'ютер в майстерні ) немає WiFi-з'єднання, та має LAN-підключення до роутера (IP 192.168.1.1). При цьому сам модуль підєднується через WiFi.
Продовження наши експерементів - http://radiomanoff.at.ua/blog/usr_wifi232_t_stvorjuemo_vlasnu_web_storinku/2016-02-27-7 .
|